Siódme spotkanie TLUGu

Data: 2003-06-29

Miejsce: Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, Sopot

Ponad półtora roku trzeba było czekać na zorganizowanie tego spotkania. Cierpliwość jednak się opłaciła -- spotkanie cieszyło się niezłą frekwencją i poziomem merytorycznym.

W pierwszej kolejności wykład na temat spamu i metod walki z tym zjawiskiem zaprezentował Marcin Sochacki (Wanted). Pomimo bardzo skrótowego potraktowania tematu, prezentacja trwała prawie dwie godziny i wywołała sporo pytań i dyskusji wśród słuchaczy. Temat jest zatem gorący i wymaga ciągłego dokształcania.

Po przerwie na konsumpcję i rozprostowanie kości, miejsce prelegenta zajął Maciej Jan Głowacki, który opowiedział o swoich doświadczeniach i planach związanych z użytkowaniem systemu składu TeX w Linuksie.

Trzeci wykład tego dnia należał do Grzegorza Borowiaka i stanowił omówienie narzędzi iptables/ebtables w Linuksie do tworzenia hybrydowych urządzeń bridgująco-routujących pakiety.

Wszystkie wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem TLUG-owców, których przybyło około trzydziestu. Zgodnie stwierdzono, że spotkania takie trzeba organizować częściej, o ile znajdą się oczywiście chętni do prowadzenia kolejnych wykładów.

Po pięciu godzinach wszyscy udali się do domów na zasłużony odpoczynek.

Zasoby: